6th meeting - Social Media and School

První májový týden se na naší školu sjela skupina studentů a pedagogů z Turecka, Velké Británie, Itálie, Německa a Francie, aby se zúčastnili posledního setkání projektu Comenius.

Naši studenti si pro ně připravili bohatý program, který započal dopoledním workshopem, kde se po vzájemném seznámení bouraly jazykové i kulturní bariéry, a který byl zakončen seznamovacím večírkem plným hudby a tance. Abychom vyhověli přáním účastníků, vypravili jsme se také do hlavního města obdivovat architektonické skvosty a nasát romantickou atmosféru staré Prahy. Studenti dostali za úkol zvěčnit krásy města, a tak fotoaparáty cvakali, kamery natáčely o sto šest a mobilní telefony se plnily „selfíčky“.  Z nepřeberného množství materiálu pak studenti zpracovávali prezentace, které předvedli v průběhu dalšího workshopového dopoledne. Aby se necítili přesyceni kulturou, vydali jsme se na návštěvu Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, kde jsme se proháněli po safari, odvážnější si zajezdili na velbloudech, a jiní pouze v úctyhodné vzdálenosti sledovali krmení lvů nebo skotačení lemurů.

Celý meeting byl završen večerem ve znamení národních tradic a zvyklostí, kdy si každá země připravila zajímavé vystoupení, ať už se jednalo o bavorský, italský či turecký lidový tanec, krátkou anglickou říkanku nebo českou polku.

A když se večer nachýlil ke svému konci, těžké bylo loučení. Za dva roky trvání projektu jsme navázali přátelství, která se při dobré vůli budou rozvíjet i nadále.

Foto a video můžete shlédnout na našem facebooku!

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

   

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce