Exkurze na MUP – právní semináře

Právní seminář na Metropolitní univerzitě Praha pro nás se svým typickým humorem popsala 2.B :-)

Dne 31. 1. 2018 jsme se všichni (třídy 1. A, 1. B a 2. B) vypravili na nádherný výlet do Prahy na Metropolitní Univerzitu. Sraz jsme měli už v 7:40 na hlavním nádraží v Pardubicích. Ale jak nám je zvykem, stejně nás tam byla asi polovina a na druhou polovinu jsme ještě museli čekat. Když jsme se konečně nějak všichni sešli, vyrazili jsme rovnou na nástupiště a společně v 8:01 vyjeli vlakem do Prahy. Bylo to fajn, jen co jsme nastoupili, tak jsme obsadili skoro celý vagón.

Cesta Prahou byla zrádná a plná nástrah a překážek. Všichni jsme si z té cesty něco odnesli. Učitelé, jak se orientovat na mapě, žáci, jak vlastně mají chodit po chodníku a my „ajťáci“, že už nepřikývneme na něco, kde budeme muset chodit pěšky. Samozřejmě jsme se naučili, jak bezpečně přecházet silnici a ve zdraví, jen lehce vyčerpaní jsme dorazili na MUP.

Tady nastala ta chvíle, kdy jsme zjistili, že se vlastně potřebujeme dostat až do 11. patra. Někteří tedy vyčkávali na výtah a po malých skupinkách si to nahoru vyjeli. Ovšem pak tu byli ti odvážlivci, co si řekli, že prostě potřebujeme více pohybu a že uděláme něco pro své zdraví. Byl to ten okamžik, kdy jsme zdolali všech 11. pater po schodech.

Poté, co jsme se usadili, jsme byli mile překvapeni krásně přichystaným občerstvením, protože jsme opravdu potřebovali doplnit síly. Následovala dlouhá přednáška, kde jsme se dozvěděli spoustu poznatků a rozšířily se nám všeobecné znalosti o tom co se vlastně děje kolem nás – přednáška se týkala zahraničního práva. Prezentaci jsme ve zdraví přežili a dost se toho naučili.

A jelikož jsme skončili dříve, než jsme předpokládali, vyrazili jsme tedy do obchodního centra Galerie Harfa. Tam jsme si dali kraťoulinký rozchod a zašli si hlavně na jídlo. Každý si tam našel něco. Poté jsme se sešli na předem domluveném místě a společně vyrazili zpět na nádraží. Pár minut počkali na vlak a zase pod skvělým vedením nastoupili do vlaku a vyrazili zpět do Pardubic. V Pardubicích jsme se poté všichni hezky rozloučili a vydali se každý vlastní cestou.

Stručné zhodnocení: I přes to, že jsme ušli zhruba 6 kilometrů, zdolali přibližně 450 schodů, dozvěděli a hlavně se naučili spoustu nových věcí, jsme si cestu náramně užili a ve zdraví se vrátili domů.

Z deníku žáků 2. B

Galerie: https://goo.gl/dYZLV8

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

   

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce