Hokejbal proti drogám - 2. místo v kraji!

Ve čtvrtek 3. května 2018 vstoupili na chrudimském zimním stadionu naši sportovci do krajského kola středoškolské soutěže Hokejbal proti drogám.

Našimi soupeři byly týmy: Letohradské soukromé gymnázium a Střední průmyslová škola  Chrudim. Třetí soupeř ze svitavského okresu účast nepotvrdil a krajského kola se nezúčastnil.

Do turnaje jsme vstoupili s nadšením a s vidinou postupu do dalšího kola. První zápas vybraný náhodným losem jsme odehráli s LSG Letohrad. Famózním výkonem všech našich hráčů jsme soupeře jasně přehráli výsledkem 11:0 – sestava: C - Bucek (3), Král (2), Poul (2), Langr (1), Kulich (1), Kraus (1), Geisler (1), Schleis, Novotný (G). Největším počtem gólových asistencí se blýskli především Král, Langr, Bucek a Poul.

Druhý zápas mezi LSG Letohrad a SPŠ Chrudim skončil jasným vítězstvím domácí Chrudimi 6:0.

Třetí a zároveň rozhodující zápas jsme odehráli s chrudimským týmem SPŠ, který k jeho prospěchu měl mnohem početnější střídačku a mohl tak častěji točit hráče, navíc využil domácího prostředí. Přes veškerou snahu, maximální výkony a hráčské srdíčko nám bohužel chybělo nejen „sportovní štěstíčko“, ale i další hráči na střídání, kteří bohužel plnili své povinnosti u maturitních zkoušek nebo ve svých sportovních klubech. Hráčské výkony obou týmů byly velmi vyrovnané a první poločas (hrací doba byla 2 x 10 min.) skončil nerozhodně 0:0. Jak to ve sportu občas bývá, o vítězi rozhodl první vstřelený gól, který chtěli urvat hráči na obou stranách. Bohužel to byl gól, který padl do naší branky hned z kraje druhého poločasu. Následovala série dalších gólů a soupeř se k naší smůle dostal „do laufu“. Bohužel nás nezachránil ani elitní útočník Ondra, který jako správný srdcař dorazil jak jen to šlo - alespoň na posledních 7 minut zápasu. Jediný gól našeho týmu si připsal kapitán Jirka Bucek. Zápas skončil v náš neprospěch prohrou 1:4 a tím jsme sérii turnajů středoškolského hokejbalu zakončili. Nutno dodat, že hrdě a s hlavou vztyčenou, na 2. místě v kraji. Přestože jsme nenavázali na předloňské republikové finále, kluci nechali na hřišti vše a odnesli si i uznání od vítěze turnaje, pohár a skvělý sportovní zážitek.

Skvělá práce, gratulace vítězům a čest poraženým!