Jarní škola mediálních studií

Naši studenti se zúčastnili Jarní školy mediálních studií na Metropolitní univerzitě Praha.

Ve dnech 3. 6. – 5. 6. se někteří naši studenti z druhých a třetích ročníků zúčastnili Jarní školy mediálních studií na hradecké pobočce MUP Praha.
První den trocha té teorie, ale rozhodně ne nezajímavé a navíc přímo od odborníků z praxe, bývalého šéfa Barrandovské televize a šéfa zpravodajství na Primě. Historky „z natáčení“ a rady, jak se stát správným reportérem udržely všechny posluchače až do konce ve střehu. Rozdělení do skupin a rolí (režisér, kameraman, zvukař, apod.) proběhlo rychle a domácí úkol – téma vlastního filmu – nebyl vůbec snadný.
A druhý den se šlo rovnou na věc! Studenti nafasovali kamery, mikrofony a zmizeli…. Po obědě se vrhli na stříhání vlastního filmu, hudbu, titulky, apod. Kurz televizní techniky opravdu v praxi. Jakým překvapením pak byly filmy samotné! První film našich druháků byl o reportáži na festivalu ROCK FOR PEOPLE – představení festivalu, vtipné rozhovory s návštěvníky (jak se studenti dostali dovnitř bez novinářského průkazu?), pohled do světa stánkařů – reportáž by mohla být klidně vysílána v hlavním zpravodajství TV Nova! Druhý film od našich třeťáků ala „Nikdo není dokonalý“ Vás pobaví. Šťastný výběr místa, perfektní respondenti a primitivní otázky na tělo, které nikdo nevěděl. V porovnání s filmy účastníků kurzu z další školy byly naše filmy dynamické, svižné, kreativní a prostě nenudily!
Poslední den si studenti vyzkoušeli moderování zpráv a pěkně naostro: čtečka zpráv, kamera, mikrofon a nervozita k tomu.
Tak uvidíme, pro koho byl kurz motivací k vysokoškolskému studiu oboru Mediální studia na MUP Praha nebo pro koho byl odrazovým můstkem vkročit hned do televizního businessu! Našlápnuto mají absolventi Jarní školy mediálních studií slušně a ještě k tomu Certifikát v kapse. Všem absolventům blahopřejeme!

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

   

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce