MISTŘI ČR - EDUCA na vrcholu!

Studentům sportovního managementu se podařil historický kousek – stali se absolutním vítězem a mistrem České republiky turnaje „Hokejbal proti drogám“ organizovaným Českomoravským svazem hokejbalu.

Tým poskládaný z hokejbalistů, hokejistů, ale i dalších sportovních nadšenců zvládl dubnové okrskové kolo bez ztráty jediného bodu a postoupil do okresního finále konaného v Přelouči. I zde bylo vítězství a postup zcela jednoznačný. Turnaj krajského kola se konal na začátku května v Chrudimi. Kvůli písemným maturitním zkouškám byl školní tým v tomto postupovém turnaji oslaben o několik zásadních hráčů. Rozhodující zápas s posledním soupeřem, který měl k jeho prospěchu mnohem početnější střídačku a využil domácího prostředí, se i přes veškerou snahu, maximální výkony a hráčské srdíčko nepodařilo vyhrát. Vidina postupu do republikového finále se rozplynula jako pára nad hrncem.

Koncem května dostalo pardubické družstvo za svoje výborné výsledky v průběhu celého turnaje svoji druhou šanci a byla mu přidělena tzv. divoká karta. Poslední květnový den byl dnem „D“ a  nadšení sportovci z EDUCY se hrdě zúčastnili celorepublikové finále v Praze, na kterém se sešlo osm nejlepších středoškolských týmů ze všech koutů ČR. Hráči reprezentující proslulé město sportu Pardubice propluli základní skupinou bez jediné prohry a postoupili rovnou do semifinále, kde je čekal tým z Kladna, proslulý rovněž výbornými výsledky. Vysoké teploty a mnoho naběhaných zápasů v nohách udělaly své, ale i přesto se pardubičtí sportovci hnaní vidinou nejvyššího ocenění probojovali až do samotného finále. Poslední zápas turnaje si hráči obou týmů užili na maximum. Již na první pohled byla vidět jasná převaha pardubického týmu a po dvanácti minutách jednoznačného výkonu se stal tým EDUCA Pardubice – Střední odborná škola, s. r. o. mistrem České republiky středních škol v hokejbalu v ročníku 2017/2018!

Studentům i pedagogům patří velký dík a gratulace!

 

A co příští rok? Obhájíme titul? :-) 

 

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

   

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce