Pohár Josefa Masopusta 2018

Ve čtvrtek 4.10.2018 proběhl fotbalový turnaj o Pohár Josefa Masopusta. Turnaj se uskutečnil na stadionu s umělou trávou v části města Pardubice zvané Ohrazenice.

V základní skupině naši sportovci nastoupili proti týmům Střední průmyslové školy chemické. Dále proti Gymnáziu Dašická a AGYSu. Druhou soutěžní skupinu tvořili týmy Střední průmyslové školy elektrotechnické, Gymnázia Mozartova a SPŠPaS.

Soutěž odstartovala po osmé hodině zápasem našich sportovců s týmem SPŠCH. Za tým EDUCA Pardubice nastoupili: Tomáš Kulich, Martin Shleis, Šimon Bačkovský, Jiří Novotný, Adam Bubjel, Samuel Šimek, Adam Jedlička, Šimon Klimek, Matěj Kmoníček, Štěpán Miláček. Petr Juliš, Skřivánek Pavel, Dominik Chára, Michael Smola. Po vyrovnaném zápase a po několika slibných šancích na obou stranách se oba soupeři rozešli se smírným stavem 0:0.

Po odehrání dalších zápasů v „naší“ skupině jsme nastoupili proti týmu Gymnázium Dašická. V první poločase měl soupeř více ze hry. Tento výkon korunoval z našeho pohledu smolnou vstřelenou brankou. Prohrávali jsme 1:0. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním výsledek zvrátit, což bylo znát na zlepšeném výkonu našeho týmu. Bohužel přes veškerou snahu se nám výsledek nepodařilo ani srovnat, ani otočit, a proto jsme prohráli těsně 1:0.

Do souboje s týmem AGYSu jsme nastupovali s jasným cílem zápas vyhrát. Hned v úvodu jsme se dostali do vedení, kdy po hezké akci skóroval Petr Juliš. Po dalších dvou
odehraných minutách zahrál soupeř v pokutovém území rukou, za což rozhodčí nařídil pokutový kop. Bohužel se nám nepodařilo branku vstřelit, co víc z jedné z následujících akcí soupeře jsme gól naopak obdrželi. Na začátku druhého poločasu se však podařilo Petru Julišovi navýšit stav na 2:1 a o několik minut později Štěpánu Miláčkovi na 3:1, což byl i konečný stav zápasu.

Se ziskem 4 bodů v základní skupině jsme nakonec obsadili třetí, bohužel nepostupové místo. I přesto patří našim sportovcům poděkování za velmi dobrý výkon, kterému chybělo k postupu jen trocha pověstného štěstí.