Pohár Josefa Masopusta 2019

Ve sportovním kalendáři středních škol jsou měsíce září a říjen neodmyslitelně spjaty s turnajem středních škol ve fotbalu o Pohár Josefa Masopusta, který se koná na hřišti
s umělou trávou v Ohrazenicích. Nejinak tomu bylo i letos.

První kolo - 19. 9. 2019 - postup

Naše střední škola vstoupila do prvního kola tohoto klání ve čtvrtek 19.9.2019. Společně s námi i mužstva Gymnázií Dašická, Mozartova a Přelouč. V prvním utkání jsme porazili silný tým Gymnázia Mozartova 2:0, v druhém jsme po tuhém boji prohráli s pozdějším vítězem turnaje týmem Gymnázia Dašická 2:0. Poslední zápas jsme však zcela opanovali a zaslouženě tak vyhráli 5:0 nad týmem Gymnázia Přelouč. Tímto výsledkem jsme si vybojovali druhé místo ve skupině a zajistili tak
postup do dalšího kola turnaje.

Druhé kolo - 10. 10. 2019 - 4. místo

Druhé kolo proběhlo ve čtvrtek 10.10.2019 na stejném místě s tím rozdílem, že se nehrálo 2x15 minut, ale 2x30 minut, navíc vyřazovacím systémem. Účast měla zajištěna 4 družstva - vítězové a druzí ze dvou hracích dnů prvního kola turnaje. Našim prvním protivníkem byla Střední průmyslová škola chemická Pardubice. S ní jsme po velkém a vyrovnaném boji nakonec prohráli 1:0, a to hlavičkou z rohového kopu. Dalšího soupeře nám určil souboj týmů Gymnázium Dašická a Střední průmyslové školy potravinářství a služeb. Po jednoznačném vítězství potravinářské školy jsme nastoupili proti celku Gymnázium Dašická. V tomto duelu se nám bohužel nedařilo, a nakonec jsme odešli poraženi 4:1.

Zhodnocení kouče

"Na rozdíl od loňského roku, kdy nám brány druhého kola zůstaly zavřeny, jsme si letos druhé kolo vybojovali a svým výkonem i zasloužili."

Našim fotbalistům tak patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a provětrání nových školních dresů! :-)