Turnaj středních škol ve florbale 2019/2020

V pátek 8.11.2019 proběhlo první kolo turnaje středních škol ve florbalu a to v nafukovací sportovní hale v Pardubicích na Dukle.

Náš tým vstoupil do turnaje zápasem s týmem Gymnázium Dašická. Po velkým boji jsme nakonec podlehli 2:1. Druhé utkání jsme sehráli s mužstvem AGYSu. Zde jsme byli úspěšnější a vyhráli 2:0. Poslední zápas ve skupině proti SPŠCH Pardubice měl rozhodnout o konečném druhém místě ve skupině. Toto umístění zajišťovalo účast v utkání o konečné třetí postupové místo do 2. kola turnaje. Vědomi si vidiny možného postupu jsme zápas zcela opanovali a vyhráli 3:0.

V posledním zápasu dne - o postup do dalšího kola turnaje jsme se utkali s týmem SPŠE Pardubice. Bohužel úvod zápasu se pro nás nezačal vyvíjel dobře a již v šesté sekundě jsme inkasovali. Než však uplynula první minuta zápasu, podařilo se nám skoré srovnat a vyrovnat tak nepříznivou situaci. Vstup do druhého poločasu byl podobný tomu prvnímu a brzy jsme prohrávali o dva góly. Už se zdálo že je zápas rozhodnut, ale naši hráči nic nevzdali. Minutu a čtyřicet sekund před koncem se nám podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. V závěrečné hře bez brankaře se nám pak podařilo šest sekund před koncem vyrovnat a poslat tak zápas do samostatných nájezdů. Skvělý výkon od našich „kluků“!

V samostatných nájezdech, kterým se také někdy říká „dovednostní soutěž“, jsme byli nakonec méně úspěšní a obsadili tak konečné čtvrté nepostupové místo.

Nejúspěšnějším střelcem byl Nikolas Langr se 3 góly. Po dvou gólech vstřelili Dominik Chára a Michael Smola. Po jednom pak Adam Kučera a Jakub Geisler. Za zmínku zcela jistě stojí příkladný týmový duch našeho mužstva a velmi dobrý výkon našeho brankaře Petra Tatíčka.

Našim borcům patří velká gratulace a poděkování za srdnatý výkon.