Turnaj ve stolním tenise 2018

Středa 10. října 2018 byla dějištěm turnaje středních a základních škol ve stolním tenise družstev chlapců a děvčat.

Za každý tým mohli hrát maximálně 3 hráči a jeden až dva náhradníci. Za tým Educa Pardubice nastoupili Tomáš Kulich, Jan Čmelík a Dominik Chára. Hrálo se v areálu sportovní haly v Holicích na dva vítězné sety, čtyři vítězná utkání systémem základních skupin, ze kterých postupovali dva nejlepší týmy do „vyřazovacího pavouka“.

Do naší skupiny nám los přidělil týmy Střední školy automobilní Holice a Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice. S prvním ze jmenovaných týmů jsme otevřeli turnaj na stole číslo devět kolem čtvrt na deset. Hned v úvodu se nám bohužel nepodařilo zachytit nástup soupeře, a proto jsme v zápase prohráli 4:0.  S druhým ze soupeřů byla situace jiná. V první dvouhře jsme sice prohráli, ale zlepšeným výkonem v dalších utkáních se nám podařilo celý zápas otočit a vyhrát jasně 4:1. Tímto výsledkem jsme si zabezpečili postup do vyřazovacích bojů. Zde nám však los nepřál a přidělil nám velmi silného soupeře ze Střední školy elektrotechnické v Pardubicích. Při vlastním zápase se naplno projevila herní vyzrálost a převaha soupeře. Za bezmála 45 minut jsme prohráli 4:0.

Do posledního zápasu o páté a šesté místo jsme nastoupili proti Gymnáziu Mozartova.  Po napínavém boji, kdy se „štěstěna“ přelévala z jedné strany na druhou (důkazem toho budiž 3 třísetové bitvy), jsme prohráli celkově 4:1 a skončili tak na slušném šestém místě.

Všem našim hráčům patří poděkovaní za srdnatý boj a dobrou reprezentaci školy.   

 

 

                       Mgr. Stanislav Skalický

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

 

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce