Představení oboru

Studijní zaměření splňuje všechny požadavky oboru 18-20-M/01 Informační technologie - jedná se tedy o standardní středoškolský obor zakončený maturitní zkouškou.

Zaměření na počítačovou grafiku a design v rámci oboru znamená, že se student bude věnovat zejména oblasti tvorby reprezentativních tiskových materiálů, dynamických webových prezentací a principům corporate design. Tedy všemu, co moderní firma potřebuje pro svou úspěšnou prezentaci.

Nástroje se v této oblasti neustále vyvíjí a pokrok je velmi rychlý. Toto studijní zaměření si klade za cíl jít s dobou a seznamovat studenty s nejnovějšími trendy, čerpat z poznatků odborníků, ale neomezovat kreativitu samotných studentů. Na své si přijde jak techničtěji zaměřený student, kterého bude zajímat spíše dynamická grafika nebo typografie, tak kreativní student, kterého zajímají spíše samotné výtvory, jejich originalita a jejich užití v praxi.

Profil absolventa

Absolvent může ve studiu pokračovat na některé z vysokých škol v navazujícím oboru (např. UHK FIM Informační management/Aplikovaná informatika) nebo grafiku (např. UTB FMK Multimedia a design), začít vlastní podnikání nebo se uplatnit například jako grafik v DTP studiu (zpracovává grafické návrhy) nebo jako programátor, správce počítačové sítě a podobně.

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

 

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce