Rychlonávod na úvodní nastavení nového mailového účtu

 

Adresu mailového rozhraní pravděpodobně znáte, ale pro jistotu, je to: http://mail.educapardubice.cz/

01

Po první přihlášení na adrese http://mail.educapardubice.cz/(nové okno) pomocí vašeho loginu a vygenerovaného hesla uvidíte tuto obrazovku, kde budete vyzváni k opsání textu z obrázku a odsouhlasení smluvních podmínek Google. Stránka bude narozdíl od ukázky v češtině, ale můžete zvolit i jiný jazyk. Přečtěte si smluvní ujednání a zvolte Vytvořit účet

02

Nyní jste se dostali do své nové shránky. Pravděpodobně již vidíte nějaké nové maily, ale ještě budeme chvíli pokračovat v nastavování. V pravém horním rohu je odkaz Nastavení, klepněte na něj.

03

Objeví se tato obrazovka. Pokud chcete, nastavte položku Podpis a potvrďte dole příslušným tlačítkem.

04

Klepněte na druhou záložku v pořadí - Účty. Uvidíte tuto obrazovku. Ve spodní části je odkaz Změnit heslo, ten zvolte.

05

Nyní zadejte svoje původní heslo, to vygenerované, a dvakrát zadejte nové zvolené. Snažte se udržet indikátor síly hesla v zelené části - silné heslo.

06

Poslední vhodné nastavení je záložka Přeposílání a protokol POP/IMAP. Zde povolte jednu nebno obě možnosti. Bez povolení nebude možné poštu stahovat do mailového klienta jako je například Thunderbird.

Základní návod k nastavení jednotlivých klientů je k dispozici odkazem Pokyny pro konfiguraci, bohužel ne v češtině. Podobný návod naleznete i zde, případně kontaktujete příslušnou osobu - vy víte kdo to je ;-)

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

   

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce